Belediyelerin Toplu SMS Kullanımı

Çağımızın vazgeçilmez iletişim aracı cep telefonlarıdır ve insanlarla etkileşim için en iyi yöntemlerden biri SMS ile iletişlim yöntemidir.

Bir çok firma / kurum SMS yöntemini doğru ve etkin şekilde kullanarak hedef kitlesine istediği zamanlarda ulaşarak etkinlik / kampanya bilgilerini iletmektedir.

Toplu SMS sisteminin en çok kullanıldığı kurumlardan biri de belediyelerdir. Ülkemiz sosyal belediyecilik anlayışının benimsendiği ve halkla devamlı iletişim içerisinde olan belediyelerle donanmıştır.

En düşük belediyelik yerin nüfusunun 5000 olduğunu ve yüzlerce belediyenin halka hizmet adına çalıştığını düşünecek olursak ne kadar büyük bir toplu SMS ihtiyacının olduğunu hayal edebiliriz.

Belediyeler halk ile olan iletişiminin büyük bir çoğunluğunu SMS yolu ile yapar ve halkın belediyeden belediyenin de halktan kopmamasını sağlar.

Belediyelerin Toplu SMS Kullanım Alanları

  • Etkinlik / Konser / Tiyatro / Sinema duyuruları
  • Hizmet duyuruları
  • Vergi duyuruları
  • Resmi ve dini bayram tebrikleri
  • Yılbaşı tebrikleri
  • Belediye genel duyuruları

Halk ile devamlı iletişim halinde olan sosyal belediyeler toplu SMS sistemini çok aktif şekilde kullanmaktadır. Halkın sosyal etkinliklere katılımına önem veren belediyeler tiyatro, konser, sinema gibi etkinlikleri SMS yolu ile halka duyurarak katılımın istenen oranda olmasını ve etkinliklerden yeteri kadar kişinin faydalanmasını sağlamaktadır.

Hizmet Duyuruları Toplu SMS ile halkın cebinde…

Belediyeler halka hizmet için vardır ve halkın verilen hizmetlerden haberdar olması önemlidir. Örneğin bir belediye yeni açılan devlet hastanesine ücretsiz yapılacak ring seferlerini SMS ile halka duyurmakta ve halkın bu hizmetten en etkin şekilde faydalanmasını sağlamaktadır. Bunu SMS ile hizmet duyurusu olarak örnek gösterebiliriz. Belediyeler aynı zamanda halkın hizmetine yeni giren alanların bilgisini de SMS ile halka ulaştırmaktadır.

Belediye Vergi Duyuruları Cepte

Belediyeler emlak, reklam vb. vergileri ilgili dönemlerde toplu SMS yoluyla halka bildirmektedir. Bu sayede vergilerin son ödeme tarihi geçmeden ödenmesi sağlanmaktadır.

Belediye Bayram Tebrikleri Toplu SMS ile daha kolay…

Resmi ve dini bayramlarda belediyeler bir çok etkinlik düzenlemektedir. Bayram tebrikiyle birlikte bayram süresince yapılacak etkinlikler de toplu SMS yoluyla halka bilgi verilmektedir.

Belediyelerden Yılbaşı Tebriki

Belediyeler yılbaşında da halka güzel dileklerini toplu SMS ile iletmektedir. Halka etkileşimde olan belediyeler daima taktir toplamaktadır.

Toplu SMS sistemi ile Belediye Duyuruları Cepte

Belediyeler yılın belirli dönemlerinde bir çok farklı konuda genel duyurular yayınlamaktadır. Bu duyuruları afişler, sosyal medya hesapları ve farklı mecralarda olduğu gibi en etkin şekilde toplu SMS yöntemiyle yayınlamaktadır.

Toplu SMS yöntemi belediye duyurularının en etkin iletildiği yöntemdir.

Bağlı bulunduğunuz belediyenin SMS listesine dahil olun…

Siz de bağlı bulunduğunuz bölgedeki gelişmelerden haberdar olup, sosyal belediyeciliğe entegre olabilmek için belediyenizin toplu SMS sistemine dahil olmalısınız.

Bağlı bulunduğunuz belediyenin internet sitesindeki formları doldurarak ya da numaranızı doğrudan belediyeye ileterek toplu SMS sistemine dahil olabilirsiniz.

Belediyelere Toplu SMS Hizmeti

İnteraktifsms.com.tr olarak profesyonel ekibimizle tüm belediyelerin hizmetindeyiz. Belediyenin ihtiyaçlarına uygun olarak özel hazırlayacağımız entegre paketlerle tüm hizmet ve etkinlik duyurularını halka en hızlı şekilde ulaşması için kesintisiz hizmet veriyoruz.

Siz de ekibimizle iletişim kurarak belediyenizin ihtiyacına uygun paketin seçimini yapabilir, belediyenize özel çözümler ürettirebilirsiniz.