SMS Marketing Nedir?

Teknolojinin gelişmesi hayatımızda birçok şeyi de beraberinde değiştirmiştir. Daha önceleri firmalar ürün ve hizmetlerini basılı görsellerle tanıtma yolunu seçerken son yıllarda gelişimin takipçisi olan firmalar dijital pazarlama yöntemlerini tercih etmektedir.

Cep telefonlarının elimizden düşmediği ve birçok işimizi cep telefonu üzerinden yaptığımız bu dönemde dijital pazarlamanın odak noktası cep telefonları olmaktadır. Cep telefonlarının  hayatımızda bu derece etkin olması SMS Marketing yöntemini ön plana çıkarmaktadır. SMS Marketing yöntemini detaylıca inceleyeceğimiz yazımızı SMS Marketing nedir sorusunu cevaplayarak başlatabiliriz…

SMS Marketing Nedir ?

Firmaların ürün ve hizmetlerini kullanıcılarına SMS Yoluyla ulaştırarak satışlar yapmasına ve ürünlerini belirli çevrelere tanıtarak potansiyel müşteri kitlesi oluşturmasına SMS Marketing denir.

SMS Marketing Faydaları

Çağın gereksinimlerine uygun olarak yeniliğin takipçisi olan firmalar daima bir adım önde olmuştur. Günümüz teknoloji çağında da aynı şekilde dijital pazarlamayı etkin olarak kullanan firmalar satışlarını artırarak ileriye emin adımlarla yürümektedir. SMS Marketing de bu pazarlama dijital pazarlama faaliyetlerinin başında gelmektedir. SMS Marketingin faydalarını aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz.

  • İnsanlar gün içerisinde cep telefonunu çok etkin kullanmakta ve gelen aramadan sonra insanları harekete geçiren en önemli etken gelen kısa mesajlardır. Bu sayede hedef kitlenize mesajınız hızlı bir şekilde ulaşır.
  • Müşteriden alınan onay ile belirli aralıklarla kampanya ve etkinlikler müşteriye bildirilebilir.
  • Sadık müşteriye belirli zamanlarda indirim kuponu ve farklı hediyeler SMS ile iletilerek, müşterinin devamlılığı sağlanır.
  • SMS içerisine eklenecek telefon numarası, internet sitesi ve sosyal medya linki gibi iletişim kanallarıyla müşteriyi harekete geçirir.
  • Maliyeti düşüktür.

SMS Marketing hedef kitle ile etkileşim adına yukarıdaki faydaların yanı sıra markanızın canlı kalmasını da sağlamaktadır. SMS Marketingde markanızın olumlu izler bırakması için müşterilerinizden bu konudaki gerekli onayları almanız gerekmektedir.

Bu sayede müşterinizin onayıyla ona devamlı ulaşım sağlayarak markanızın pozitif izler bırakmasını sağlayabilirsiniz. Müşteri onayını, firmanızda görünür bir noktaya bırakacağınız formlar aracılığıyla, web sitenize koyacağınız formlar aracılığıyla ya da sosyal medya hesaplarınızdan alabilirsiniz.

SMS Marketing sürecinde en büyük avantajlarınızdan biri de kampanyalarınızın ölçülebilir olmasıdır. Örneğin yeni bir kampanyanız var ve müşterilerinizin geri dönüşlerini merak ediyorsunuz. Gönderdiğiniz SMS sayısı ve gelen geri dönüşleri göz önünde bulundurarak bu tespitleri yapabilirsiniz.

Ürün ve hizmetlerinizin etkin pazarlaması ve müşterilerinizle kesintisiz iletişim siz de SMS Marketing yöntemi ile projelerinizi güçlendirebilirsiniz. Siz de interaktifsms.com üzerinden bizimle iletişime geçerek firmanıza veya kurumunuza özel çözümlere göz atabilirsiniz.

Size özel hazırlayacağımız paket ve otomasyonlarla satışlarınızı artırıp, hedef kitlenize en etkin şekilde erişebilmenizi sağlayacak çözümler interaktifsms.com.tr’de…